Gala Sportu i Biznesu 2018

17.04.2018

Gala Sportu i Biznesu to uroczystość na której spotkali się przedstawiciele bytomskiego biznesu i sportu, świętując wspólnie swoje sukcesy.
W sobotę 14 kwietnia wręczono nagrody Prezydenta Bytomia – Nagrodę Gospodarczą oraz Sportowy Laur Bytomia. Wśród trzech firm, które zdobyły w tym roku nominację w kategorii Firma Roku znalazła się firma Abisal sp. z o.o., dodatkowo w tym roku otrzymała również wyróżnienie za przynależność do prestiżowego grona najlepiej zarządzanych w Polsce podmiotów gospodarczych.

Gala Sportu i Biznesu jest świętem ludzi sukcesu, zarówno tych, którzy zdobywają punkty i medale napawając nas dumą, ale również tych, którzy tworząc miejsca pracy oraz wytwarzając uznane i poszukiwane produkty, stają się wizytówką miasta – powiedział podczas gali Damian Bartyla – Prezydent Miasta Bytom.

Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta na wniosek Bytomskiej Rady Biznesu w pięciu kategoriach: Mikrofirma Roku, Firma Roku, Produkt Roku, Wydarzenie Roku oraz Manager Roku. Gala Bytomskiego Biznesu i Sportu w takiej formie organizowana jest po raz 6. Wcześniej te imprezy odbywały się osobno. Sportowców nagradzano od 1999 roku, a przedsiębiorców od 2008. Wspólne cechy obu środowisk były powodem tego połączenia. To nie tylko impreza, podczas której wręczane są dwie ważne dla miasta nagrody honorowe. To również możliwość integracji przedstawicieli sportu i biznesu.