Elektromagnes, czyli z najwyższej półki

22.12.2016


Wprowadziliśmy w tym roku do naszej oferty kolejną generację rowerków i orbitreków, których system hamowania sterowany jest za pomocą elektromagnesu. Sprzęt tego typu jest wyższym stopniem ewolucji technologicznej.

W „tradycyjnych” rowerkach i orbitrekach opór osiągany był poprzez tarcie koła zamachowego. Rowery bądź orbitreki magnetyczne tworzą go poprzez zmianę natężenia pola magnetycznego wytwarzanego przez elektromagnes. Ustawienie siły oporu odbywa się elektronicznie, za pośrednictwem mikroprocesora i jest sterowane za pomocą silnika elektrycznego. To daje możliwość ustawiania jego wartości z większą dokładnością.

Największą zaletą tego systemu jest znacznie większa płynność zmiany stopnia oporu. Zmniejszenie bądź zwiększenie jego skali, jak również ich odczuwalność następują też w krótszym czasie.

Na tym nie koniec! Rowerek i orbitrek elektromagnetyczny dysponują możliwością ustawienia większego stopnia oporu niż modele pracujące w technologii mechanicznej. To zaś przekłada się na większą liczbę dostępnych programów treningowych i funkcji.

Jednocześnie urządzenie pracuje niemal bezszelestnie, dlatego ćwiczenia na nim nie przeszkadzają nikomu w Twoim otoczeniu.

Wybierając sprzęt elektromagnetyczny dostajemy zaawansowane technologicznie urządzenie, oferujące duży wachlarz możliwości ćwiczeń. Trenujący może go dowolnie spersonalizować w zależności od swoich preferencji czy stopnia zaawansowania.