Mistrzynie w Szkołach

24.09.2018

Mistrzynie w Szkołach

„Mistrzynie w szkołach” to autorski projekt Otylii Jędrzejczak, który jest realizowany przez jej fundację. Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności ruchowej. Promujemy aktywny tryb życia i świadomość tego, jak ważną rolę w ich wieku pełni tak niedoceniana przecież lekcja wychowania fizycznego.

W przekazywaniu uczennicom liceów tych wartości Otylię Jędrzejczak wspierają inne wspaniałe Kobiety – Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie. W roku 2018 w lekcji WF wzięły udział wyjątkowe prowadzące:

Otylia Jędrzejczak – polska pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski.

Magdalena Pałasz – polska skoczkini narciarska, członkini reprezentacji Polski juniorek. Zawodniczka klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre. Pierwsza w historii Polka, która zdobyła punkty Pucharu Świata oraz pierwsza mistrzyni Polski w skokach narciarskich (2014).

Sofia Ennaoui – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie.

Ewa Swoboda – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich.

Katarzyna Woźniak – polska łyżwiarka szybka, srebrna i brązowa medalistka olimpijska.

Zofia Klepacka – polska windsurferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Dziękujemy, że marka HMS mogła brać udział i być częścią tak ważnego projektu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.