O FIRMIE

O FIRMIE

ABISAL Sp. z o.o. to importer i producent sprzętu sportowego dla wielu różnych dyscyplin i aktywności. Realizujemy swoją działalność zarówno w kraju, jak i za granicą, gdzie wsparcia logistycznego udziela nasz oddział zlokalizowany w Czechach. ABISAL Sp. z o.o. posiada dużą powierzchnię magazynową oraz dobrze wyposażony serwis. Sprzedaż eksportową obsługujemy z wykorzystaniem własnego składu celnego. Z usług Spółki korzysta kilkuset odbiorców. Są to m.in.: sieci handlowe, specjalistyczne salony sportowe, hurtownie, sklepy ogólnosportowe oraz sklepy internetowe. Spółka stale wzbogaca swoją ofertę – była ona wielokrotnie prezentowana na Międzynarodowych Targach ISPO w Monachium, FIBO w Kolonii. Firma posiada liczne nagrody i wyróżniania, między innymi w rankingu „Liderzy Eksportu na Wschód”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Uzyskaliśmy również świadectwo AEO, przyjmujące ją do grona Uprzywilejowanych Przedsiębiorców AEO – podmiotów gospodarczych uznanych za rzetelnych partnerów. Od połowy 2019 roku firma Abisal korzysta z nowej ogromnej powierzchni magazynowej i biurowej, zlokalizowanej w Zabrzu. W roku 2016 spółka otrzymała pierwsze miejsce spośród wszystkich firm w Bytomiu, pierwsze na Śląsku wśród firm z branży sportowej w rankingu „Gazela Biznesu” za rok 2016, następnie została wyróżniona tym tytułem w 2018, 2019, 2020, 2021 i 2022 roku.

ABISAL Sp. z o.o. który powstał w 1990 roku – dziś jest właścicielem wielu silnych marek z branży sportowej i rekreacyjnej. W aktualnym portfolio brandów ABISAL znajduje się:

 • HMS FITNESS i HMS PREMIUM – trenażery (rowerki, bieżnie, trenażery eliptyczne), wolne ciężary (gryfy, talerze, hantle), sprzęt dla siłowni (ławeczki, atlasy, skrzynie), lekki sprzęt fitness (maty, piłki, gumy oporowe, ekspandery)
 • NILS EXTREME – sprzęt skatingowy (łyżworolki, łyżwy, kaski, łożyska, ochraniacze, rowerki biegowe, hulajnogi miejskie i dziecięce)
 • NILS CAMP – sprzęt outdorowy (namioty i koce plażowe, hamaki, krzesła i stoły campingowe, śpiwory, maty turystyczne)
 • NILS AQUA – artykuły pływackie (czepki i okularki),
 • NILS SPORTY RAKIETOWE – sprzęt do gry badmintona i speedmintona (rakiety, siatki, lotki),
 • NILS SPRZĘTY ROZRYWKOWE – stoły do gry w piłkarzyki i bilarda.

Dynamiczny rozwój firmy, efektywność działań i wzrost wartości rynkowej sprawia, że każdego roku zostajemy wyróżnieni wieloma tytułami przyznawanymi przez ważne podmioty biznesowe. Szczególnie lata 2019-2020 były znaczące w rozwoju firmy i w roku 2021 możemy szczycić się wieloma ważnymi tytułami. Zostaliśmy wyróżnieni tytułami:

 • Gazeli Biznesu 2021, 2022
 • Brylantu Polskiej Gospodarki 2021
 • Efektywnej Firmy 2021
 • Geparda Biznesu 2021
 • Wielkiego Modernizatora 2021
 • Mocna Firma Godna Zaufania 2021
 • Brązowego Lauru Klienta 2023 dla marki HMS

Stale wyróżniane są również marki własne naszej firmy, nagradzane m.in tytułem Dobra Marka (Dobra Marka 2017, 2018, 2019 i 2020).

____________________

Allesbeste to niezależny niemiecki portal, który zajmuje się testowaniem produktów różnych marek. Przeprowadził test 21 modeli rolek różnych producentów. Model NA2150 należący do marki NILS Extreme zdobył tytuł rolek roku w kategorii "rolki rekreacyjne".

Laur Klienta to ogólnopolski plebiscyt opinii Klientów. Marka HMS zdobyła trzecie miejsce w kategorii Medycyna dla Biznesu - siłownia w firmie (producent).

Gazele Biznesu to ranking małych i średnich firm w Polsce organizowany przez „Puls Biznesu” od 2000 r., Ranking powstaje w oparciu o kryteria, takie jak m. in: wyniki finansowe. Wyróżnienie w rankingu otrzymaliśmy w 2021 i 2022 roku.

Nagroda przyznawana jest Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego. W marcu 2021 r. wartość rynkowa spółki wyniosła 27,4 mln zł, co pozwoliło uzyskać nam tytuł Wielkiego Brylanta Polskiej Gospodarki 2021.

Nagroda przyznawana od 2008 roku przez Instytut Europejskiego Biznesu. Firma Abisal została nagrodzona tytułem Efektywnej Firmy na podstawie średniego stosunku zysku netto do przychodów w 2020 r., który osiągnął poziom 5,6 proc.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu, w którym nagrodzone zostają firmy, gdzie w przyjętym, okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.

Spośród 85 492 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2022r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021 uzyskało 3578 firm z województwa śląskiego, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Tytuł Wielki Modernizator 2021 uzyskało 719 firm z województwa śląskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie wiarygodnych danych z lat 2019-2020 z Krajowego Rejestru Sądowego. Aby otrzymać ten tytuł, suma amortyzacji w latach 2019-2020 musi przewyższać 2 miliony zł.

  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

 

____________________